Посилання / CMS Drupal. Підбірка корисних посилань.

CMS Drupal. Підбірка корисних посилань.

Drupal - є однією з багатьох систем керування вмісту (CMS), яка дозволяє з легкістю створити свій сайт під свої потреби з мінімальною затратою часу. Система складається з базового ядра, і має можливість розширюватись завдяки своїй модульності (для Drupal розроблено понад 5500 модулів). Перекладено Drupal на багато мов і хочу зазначити, що дуже хороші показники мають українські та російські групи перекладів. Також зауважу, що даною СКВ (система керування вмісту, те саме що CMS), користуються дуже багато як великих так і не дуже сайтів для власних потреб, а також на потреб державного рівня.

Проте, щоб не заплутатись в кількості цих модулів, хочу зробити невеликий екскурс по найпопулярніших і найвживаніших модулях.

Для початку варто зайти на офіційний сайт Drupal в розділ модулі і вибрати в правому блоці Sort by - Usage statistics. Тоді ви зможите побачити які модулі найбільш використовуються при розробці сайтів і на які варто звертати увагу.

За допомогою Views та CCK можна повністю переробити шаблон для вводу та виводу матеріалу в такій формі як вам необхідно. За допомогою ImageCache ви запросто можете налаштувати собі фотогалерею (для більшої привабливості прийдеться використати ще кілька модулів).

Більшість користувачів не знають що таке HTML код і писати ним статті доволі важко для необізнаних, але користуватись розширеними тестовими редакторами вміє кожен. Ставимо модуль CKEditor і додавати статті на сайт зможе будь-хто.

З Drupal можна зробити сайти соціальних мереж, веб-магазини, портали, форуми, блоги, домашні сторінки... Все залежить від кінцевої цілі і від вашої фантазії. Щоб ви мали уявлення, що можна зробити за допомогою Drupal - перейдіть по посиланню. Отож бажання натхнення і вперед.

Для того, щоб зрозуміти як користуватись інструментами (Модулями), пропоную підбірку корисних посилань по темі:

http://drupal.org/forum - найперше це власне офіційний форум Drupal

http://drupal.ru/forum - російськомовний форум підтримки

http://harzah.net/ - тут сидить ціла спільнота друпалістів і розказують про свої експерименти

http://drupaldance.com/ - танці з Drupal (автор neochief)

http://drupalcookbook.ru/ - готуємо Drupal

http://content-management-systems.info/ - прямо енциклопедія (колишній http://setegnom.com/)

http://romka.eu/ - розробник аналога хабрахабр на Drupal - http://shvabrashvabr.ru/

http://drupal.by/ - білоруський сайт підтримки

http://drupal.ua/ - український сайт підтримки (в стадії розробки вже дуже довго =( )

http://www.lullabot.com/podcast - відео уроки (англійською)

http://www.zivtech.com/videos/drupal-video-planet - планета відео по Drupal

Насправді цікавих сайтів є величезна кілкість і описати про всі просто не реально. Але для початку цього більш як достатньо.

Спонсор: юридичні послуги львів